Ženeva 7. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn)

Nemecká automobilka Daimler sa neobáva dôsledkov brexitu a ani hrozieb amerického prezidenta Donalda Trumpa, že zavedie vysoké clo na dovoz áut do Spojených štátov.

Uviedol to dnes na ženevskom autosalóne šéf Daimleru Dieter Zetsche. Dodal, že „teraz neplánujeme stavať závod vo Veľkej Británii. Myslíme si, že Angličania budú aj v budúcnosti radi kupovať naše automobily“.

Na snímke šéf nemeckej automobilky Daimler AG a Mercedes Benz Dieter Zetsche

Názory politikov o dôsledkoch vystúpenia Británie z EÚ treba chápať podľa Zetscheho ako základ rokovaní. Zvyčajne to býva tak, že sa na ich konci dosiahnu celkom iné výsledky, než sa pôvodne predpokladali.

Zetsche nevidí dôvod na paniku ani v prípade hrozieb prezidenta Trumpa, že zavedie clo na dovážané autá. „Už totiž zazneli výroky, že nová americká administratíva pokladá slobodný obchod za pozitívny aspekt,“ uviedol manažér. Daimler zamestnáva vo svojom závode v Tuscaloose (štát Alabama) 22.000 ľudí. A v ňom pripravuje ďalšie významné investície.

Šéf Daimleru poznamenal, že treba vyčkať na konečné rozhodnutia americkej vlády a ak bude treba, potom upraví koncern model svojho podnikania.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.