Washington 12. marca 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Susan Walsh)

Nové ruské zbrane, o ktorých hovoril ruský prezident Vladimír Putin, nedajú americkým jastrabom pokojne spávať. Portál ria prináša informácie hlavy CIA Mike Pompea, ktorý pre vysielanie televízie Fox News uviedol, že USA nájdu ochranu pred novými ruskými zbraňami

Na snímke riaditeľ americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) Mike Pompeo

Pompeo tak jednoznačne dokázal, že Vladimír Putin neblafoval a ruské zbrane skutočne existujú. Podľa Pompea, CIA i americká vojenská rozviedka majú prehľad o zbrojárskom programe Ruska a ruských zbraniach.
Američania kvôli ruským moderným zbraniam, ktoré dokážu bez problémov prekonať ich protivzdušnú obranu, značne znervózneli. Prekvapila ich aj skutočnosť, že Rusko v posledných dňoch voviedlo do výzbroje 102 nových balistických rakiet, 80 medzikontinentálnych rakiet vrátane mohutného Sarmatu (Satan-2) a takisto tri nové ponorkové krížniky typu Borej.
Novými zbraňami podľa vojenských expertov Rusko získalo pred Američanmi výrazný náskok, ktorý budú Američania skracovať minimálne 5 rokov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.