Londýn 21. júna 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Probst)

Bank of England je otvorená možnosti, že novým platobným službám, ako je chystaná kryptomena spoločnosti Facebook Libra, umožní realizovať jednodňové vklady v centrálnej banke. Takéto vklady môžu robiť iba komerčné banky

Ilustračné foto

Guvernér Bank of England Mark Carney povedal, že “má význam zvážiť” rozšírenie prístupu aj pre nových poskytovateľov platieb, keďže “môžu zlepšiť prenos menovej politiky a zvýšiť konkurenciu”.

Carney upozornil, že centrálna banka “pristupuje k Libre nezaujato ale nie s otvorenými dvermi”. “Musela by spĺňať najvyššie štandardy obozretnej regulácie a ochrany spotrebiteľov,” dodal. Facebook spoločne s takými partnermi, ako sú spoločnosti Uber, Visa, Mastercard a PayPal, zverejnil plány na zavedenie digitálnej meny Libra začiatkom tohto týždňa.

Predsedníčka výboru pre finančné služby Kongresu USA Maxine Watersová však Facebook vyzvala, aby plány na uvedenie novej kryptomeny pozastavil, kým americký Kongres a regulátori nebudú mať možnosť preskúmať túto problematiku.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj