Londýn 26. júna 2019 (SITA, AP/HSP/Foto:SITA/AP-Matt Dunham)

Guvernér Bank of England doteraz najjasnejšie naznačil, že by podporil balíček stimulov na podporu britskej ekonomiky, ak krajina z Európskej únie koncom októbra odíde bez dohody

Na snímke Mark Carney

Šéf britskej centrálnej banky Mark Carney poslancom v stredu povedal, že odpoveď deväťčlenného výboru pre menovú politiku na brexit bez dohody bude závisieť od vplyvu na dopyt, ponuku a výmenný kurz libry. “Niektorí z nás, vrátane mňa” si myslíme, že “pravdepodobnejšie” je poskytnutie určitého stimulu, ale nie sú “nijaké garancie,” povedal Carney.

Šéf Bank od England uviedol, že riziko brexitu bez dohody sa v posledných týždňoch zvýšilo, a to negatívne vplýva na ekonomiku, osobitne v oblasti podnikateľských investícií a trhu obytných nehnuteľností. Carney upozorňuje, že rozhodnutie sa pre brexit bez dohody len preto, aby sa ukončila terajšia ekonomická neistota, bude škodlivé. “Strata obchodných vzťahov pri absencii prechodného obdobia je najhorším spôsobom riešenia tejto neistoty,” povedal.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj