Šéf amerického rezortu obrany James Mattis pricestoval na návštevu Jordánska

Káhira 21. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Jacquelyn Martin)

Americký minister obrany James Mattis pricestoval dnes do jordánskeho hlavného mesta Ammán, kde sa stretol s jordánskym kráľom Abdalláhom II. Informovala o tom agentúra DPA.
Na snímke James Mattis

Rokovali o bezpečnostných zónach v Sýrii, utečeneckej kríze, ako aj o boji proti džihádistickej skupine Islamský štát. Hovorili tiež o bilaterálnej vojenskej spolupráci a posilnení podpory monarchie zo strany americkej armády.
Mattis sa v stredu presunie do Turecka, ktoré je spojencom USA v NATO. Stretne sa tam s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom i ministrami obrany a zahraničných vecí. Vo štvrtok Mattis navštívi Ukrajinu.
Mattis príde do Kyjeva 24. augusta, keď majú Ukrajinci štátny sviatok Dňa nezávislosti Ukrajiny. Stretne sa tam aj s prezidentom Petrom Porošenkom a ministrom obrany Stepanom Poltorakom.
Deň predtým pricestuje do Kyjeva i osobitný predstaviteľ USA pre Ukrajinu Kurt Volker a pripojí sa k Mattisovi, ktorý tam bude rokovať s predstaviteľmi vlády o ďalších krokoch k obnoveniu zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny.
Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson vymenoval Volkera – bývalého veľvyslanca USA pri NATO – za osobitného predstaviteľa pre Ukrajinu 7. júla.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.