Washington 25. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)

Pokračovanie protestov, ktoré sa začali už Trumpovou inauguráciou 20. januára

Hovorca environmentálnej organizácie Greenpeace dnes oznámil, že siedmi protestujúci, ktorí vyliezli na 82 metrov vysoký žeriav na stavenisku v centre metropoly USA Washington len niekoľko budov od Bieleho domu, vyzývajú na odpor proti novému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Demonštranti, ktorí vyliezli na žeriav, rozvinuli transparent s nápisom "Vzdorujte" na stavenisku v centre metropoly USA Washington len niekoľko budov od Bieleho domu 25. januára 2017Demonštranti, ktorí vyliezli na žeriav, rozvinuli transparent s nápisom “Vzdorujte” na stavenisku v centre metropoly USA Washington len niekoľko budov od Bieleho domu 25. januára 2017

Hovorca Greenpeaceu Travis Nichols dodal, že skupina siedmich protestujúcich plánovala rozvinúť transparent s rozmermi 21 metrov x 11 metrov s textom “Vzdorujte”. Hovorca dodal, že je to pokračovanie protestov, ktoré sa začali už Trumpovou inauguráciou 20. januára.

Kapitán Robert Glover z washingtonskej Metropolitnej polície dnes dopoludnia novinárov informoval, že policajtov privolali na miesto, teda na roh 15. ulice a ulice L Street, kde našli troch ľudí, ktorí nemali povolenie zdržiavať sa v lokalite okolo žeriavu. Kapitán dodal, že na žeriave sa teraz nachádzajú ešte ďalší štyria ľudia a všetci sú prepojení s Greenpeaceom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.