Viedeň 7. júla 2019 (HSP/Welt.de/Foto:SITA/AP-Francisco Seco)

Mimovládne organizácie (NGOs) vzbudzujú falošné nádeje, čím ešte viac vystavujú ľudí nebezpečenstvu, upozorňuje bývalý kancelár rakúskej vlády Sebastian Kurz. Je zástancom razantnejšej utečeneckej politiky

Na snímke Sebastian Kurz

Bývalý najvyšší predstaviteľ rakúskej  vlády Sebastian Kurz považuje za nesprávne, ak sa NGOs (mimovládne organizácie) ako napríklad organizácia „Sea Watch“ kapitánky Caroly Racketovej podieľajú na tom, že privádzajú ľudí ilegálne do Európy.

„Vzbudzujú tým len falošné nádeje a lákajú tým, zrejme neúmyselne, ešte viac ľudí do nebezpečenstva“, povedal politik Rakúskej ľudovej strany (ÖVP) v rozhovore pre Welt am Sonntag.

„Pokiaľ je záchrana v Stredozemnom mori spojená so vstupenkou do strednej Európy, vydáva sa stále viac ľudí na cestu,“ povedal Kurz.

Len ak Európa zabezpečí, že každý, kto sa nelegálne vydá na cestu bude vrátený do svojej krajiny pôvodu alebo do tranzitnej krajiny, len vtedy skončí smrť utopením v Stredozemnom mori.

Kurz je zástancom razantnejšej utečeneckej politiky, ktorá sa zameriava predovšetkým na vybudovanie ochrany vonkajších hraníc. Komisia EÚ chcela v podstate posilniť ochranu vonkajších hraníc už do roku 2020.

V náročných rokovaniach sa však členské štáty EÚ mohli dohodnúť iba na tom, že počet operačných pracovníkov agentúry Frontex by sa mal do roku 2027 zvýšiť na 10 000.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj