Keď v piatok oznámil Nico Rosberg koniec kariéry, všetci zostali v šoku. Nemecký pretekár len pred týždňom získal premiérový titul majstra sveta a nikto nečakal takéto rozhodnutie. Veď ako sa hovorí, s jedlom rastie chuť, lenže počet titulov nie je pre Nemca smerodajný a ďalšie triumfy tak na svoje konto už nepridá.

Šok z formuly 1: Päť dní po zisku majstrovského titulu Rosberg odrovnal fanúšikov

Šok z formuly 1: Päť dní po zisku majstrovského titulu Rosberg odrovnal fanúšikov

Rosberg sa priznal, že jeho vzorom bol v mladosti práve Michael Schumacher, ktorému vo svete motoristického športu neustále zlepšuje renomé aj jeho syn Mick. Ani on nezabudol pogratulovať svojmu krajanovi k zisku majstrovského titulu, no zdá sa, že šikovný mladík sa už teraz vidí na Rosbergovom mieste, čo potvrdil svojimi slovami na sociálnej sieti.


Mladý Mick si už v 17-ich rokoch robí zálusk na titul majstra sveta F1.
Foto: Instagram Mick Schumacher

 

„Veľká gratulácia Nicovi, no prezradím vám, že túto trofej preberiem čoskoro ja,“ napísal Mick k fotografii s majstrom sveta, na ktorej je spolu s Rosbergom a jeho trofejou za celkový triumf. Sebavedomie očividne ešte len 17-ročnému mladíkovi nechýba, veď bodaj by aj, keď jeho otec je najväčšou legendou motoristického športu.

Mick momentálne jazdí v seriáli formula 4 a darí sa mu výborne. V tejto sezóne bojoval v nemeckom a talianskom šampionáte a na oboch frontoch žal úspechy. Na talianskych okruhoch si z 18 štartov pripísal na konto päť triumfov a vo svojej domovine sa tešil z 24 štartov takisto päťkrát. Ak by mohol byť pri úspechoch svojho syna aj Michael Schumacher, určite by bol právom hrdý na svojho syna.