Berlín/Luxemburg 6. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Joerg Carstensen)

Líder nemeckých sociálnych demokratov Martin Schulz sa po dnešnom smerodajnom rozhodnutí Súdneho dvora EÚ ohľadne migračnej krízy vyslovil za zvýšenie tlaku na krajiny ako Maďarsko a Slovensko, ktoré boli predkladateľmi predmetnej žaloby.
Líder a top kandidát nemeckej stredoľavicovej Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) na kreslo premiéra a bývalý predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz

Podľa jeho vyjadrenia pre agentúru DPA “sa ten, kto vypovedá európsku solidaritu v otázke utečencov, nemôže inde solidarity dožadovať”. “Preto sa ako spolkový kancelár nebudem spolupodieľať na nijakom finančnom plánovaní EÚ, pokým krajiny ako Maďarsko zostanú v utečeneckých otázkach nesolidárne,” dodal hlavný vyzývateľ terajšej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v nadchádzajúcich voľbách.
Súdny dvor EÚ dnes v plnom rozsahu zamietol žaloby Maďarska a Slovenska proti rozhodnutiu Rady EÚ zo septembra 2015, na základe ktorého majú byť prerozdelené medzi členské štáty EÚ desaťtisíce migrantov zo záchytných centier v Grécku a Taliansku.
“Je to jasná porážka pre (maďarského premiéra) Viktora Orbána, ktorému dvorí CSU,” povedal Schulz v narážke na politiku Kresťansko-sociálnej únie v Bavorsku (CSU), sesterskej strany Merkelovej Kresťanskodemokratickej únie (CDU). Dodal, že dnešný rozsudok je zároveň jasnou odpoveďou pre členské štáty EÚ, ktoré sa domnievali, že nemusia dbať na platné právo.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.