Bratislava 21. júna (SITA/HSP/Foto:TASR-Raimonds Volonts/Lotyšská tenisová federácia)

Správa o začatí prvých prác na Národnom tenisovom centre (NTC) v Košiciach (začali sa v stredu výkopovými prácami inžiniersky sietí, pozn.) potešila aj slovenskú fedcupovú reprezentantku Annu Karolínu Schmiedlovú

Na snímke slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová

“Na projekt košického NTC sa pozerám z toho pohľadu, že som Košičanka a vyrastala som v tomto meste. O to viac ho vítam. Vždy, keď sa vrátim domov, nemám si kde zahrať, predovšetkým v zime sú možnosti obmedzené a z tohto pohľadu sú zimné mesiace náročné. Pre mňa to bude teraz plus, keď si budem mať kde zatrénovať. Dobrý pocit znásobuje skutočnosť, že po jeho dokončení sa domáce duely budú môcť konať aj inde ako v Bratislave. Teším sa, že si tam raz budem môcť zahrať fedcupový stretnutie, veď z Košíc je nás v tíme dosť. Bude to super,” uviedla členka NTC Schmiedlová, ktorá si uvedomuje význam NTC pre talenty z východoslovenského regiónu. Sama na vlastnej koži zažila, aké je to odísť v mladom veku z domova a od najbližších.

“Prišla som do Bratislavy, keď som mala 15 rokov. Nebolo to vôbec ľahké, bola som tu skoro úplne sama. Musím povedať, že NTC mi zachránilo kariéru. Bez neho by som teraz už zrejme nehrala tenis. To, že som sa mohla stať jeho súčasťou, znamenalo pre mňa extra pomoc. Mala som šťastie, že som mala takú výkonnosť a mohla sa sem dostať. Inak by to bolo pre mňa z roka na rok ťažšie. Projekt NTC je výborná a potrebná vec, najmä pre mladých, ktorý sa chcú zlepšovať. Povedala by som, že doslova nevyhnutnosť, aby mali k dispozícii dobrých trénerov a profesionálne podmienky,” tvrdí aktuálne 90. hráčka svetového rebríčka WTA. Dvadsaťštyriročná Schmiedlová však v minulosti bola už aj na 26. mieste singlového renkingu.

V bratislavskom NTC v súčasnosti podľa slov prezidenta Slovenského tenisového zväzu Tibora Macka pôsobí 10 hráčov z východu SR. Jedným z nich je aj 21-ročný ľavák Alex Molčan.

“Z východoslovenského regiónu je veľa mladých nádejných tenistov. Pochádzajú z rôznych miest – Humenného, Michaloviec, Prešova či Košíc a nemajú možnosť spoločnej prípravy v podmienkach, ako máme vďaka Národnému tenisovému centru k dispozícii v Bratislave. NTC je vynikajúci projekt a najmä pomoc pre rodičov týchto nádejí, ktorým to zjednoduší situáciu a nebudú musieť riešiť presun na opačný koniec republiky. Ja som prišiel do Bratislavy už vo veku 12 rokov, našťastie mohla tu byť so mnou aj mamka. V každom prípade je to vynikajúca správa, že vďaka zrealizovaniu košického NTC bude môcť aj na východe vyrásť nová fedcupová reprezentantka či daviscupový reprezentant,” poznamenal prešovský rodák Alex Molčan.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj