Moskva 20. septembra 2018 (HSP/kp.ru/srspol.sk/Foto:TASR/AP/Lehtikuva-Jussi Nukari )
 
Ruský senátor Alexej Puškov, ktorý okomentoval slová fínskeho prezidenta Sauli Niinistö, že zo strany Ruska niet nijakého ohrozenia, poukázal na to, že Fínsko sa nesnaží v NATO a na Západe „vylepšiť si svoje postavenie“  za cenu šírenia výmyslov.

Na snímke fínsky prezident Sauli Niinisto

Sauli Niinistö vraj nevidí nijaké hrozby preto, lebo je, na rozdiel od iných západných kolegov, „zodpovedným politikom“.
Pripomeňme tiež, že prezident severoeurópskeho štátu už predtým rozptýlil aj mýtus o tzv. ruskej agresii. Vyjadril pri tom presvedčenie, že Rusko nemá dôvody napadať na Pobaltsko alebo aj konkrétne na Fínsko. Navyše, podľa slov Niinistö, Moskva vždy akceptovala postoj Helsínk a niektorá rôznosť názorov im nebráni udržiavať dialóg.
„Prezident Fínska Niinistö nevidí hrozby zo strany Ruska – na rozdiel od pobaltských politikov. Oni tiež vedia, že hrozby niet, no obchodujú s výmyslom o nej, aby si v NATO a západných metropolách posilnili svoju váhu. Podstatou je to, že Niinistö je zodpovedný politik. V tom je rozdiel,“ napísal Puškov na svoj blog na Twitter.
 
Príspevok Sauli Niinistö: Zo strany Ruska niet ohrozenia zobrazený najskôr Hlavné správy.