Rijád 11. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Kamran Jebreili)
 
Saudský princ Chalíl bin Farhan al-Saud vyzval saudský ľud, aby povstal proti diktátu kráľovskej rodiny. Údajná vražda novinára Džamala Chášakdžího v Istanbule vyvolala kritické hlasy proti kráľovskej rodine

Ilustračné foto

Turecké úrady sú si isté, že zmiznutý saudský novinár Džamál Chášakdží bol zavraždený. Priateľ žurnalistu verí, že bol rozrezaný. Džamál Chášakdží minulý týždeň vstúpil na konzulát Saudskej Arábie v Istanbule. Chcel si vyzdvihnúť dokumenty pre svoju svadbu. Jeho snúbenica, ktorá čakala pred budovou, ho už nikdy potom nevidela. Žurnalista kritizoval saudsku úlohu vo vojne v Jemene. Zmiznutie žurnalistu vedie k stále hlasnejším vyjadrením proti vedeniu krajiny.
Saudský princ Chalid bin Farhan al-Saud vyzval z nemeckého exilu ľudí vo svojej vlasti k občianskej neposlušnosti. Vo svojej správe na Twitteri povedal, aby sa ľudia postavili vedeniu Saudskej Arábie:
“Ak sa potvrdí vražda Džamala Chášakdžího, vyzývam ľudí všetkých tried Saudskej Arábie, aby kooperovali v rámci zákona a vďaka občianskej neposlušnosti zmenili politický systém.
 
Príspevok Saudský princ vyzval k občianskej neposlušnosti proti monarchii zobrazený najskôr Hlavné správy.