Saudská Arábia začala prieskum zdrojov uránu s cieľom rozvíjať jadrovú energiu

Rijád 20. december 2017 (HSP/RT/Foto:Twitter)

Saudská Arábia začala prieskum zdrojov uránu a tória podľa správy Argaamu, portálu pre finančné spravodajstvo v krajine. Kráľovstvo ho nebude používať na vojenské účely, tvrdia úradníci
Ilustračné foto

Výskum v regióne Al-Hail začal Saudi Geological Survey (SGS) v spolupráci s King Abdullah City for Atomic and Renewable Energy (KACARE) a čínskou národnou jadrovou spoločnosťou (CNNC).
Podľa prezidenta SGS Zohaira Nawaba Saudská Arábia nemá žiadne úmysly využívať jadrovú energiu na vojenské účely. Cieľom výskumu je prieskum zdrojov nerastov na výrobu elektrickej energie, odsoľovanie morskej vody a vývoj obnoviteľných zdrojov energie, dodal.
Projekt si „objednal“ korunný princ Mohammad bin Salman bin Abdulaziz Al Saud. Saudská Arábia v súčasnosti čelí akútnym ekonomickým výzvam kvôli nízkym cenám ropy. Kráľovská rodina vytvorila novú iniciatívu známu ako “Vision 2030” – ide o plán na modernizáciu hospodárstva a spoločnosti.
Saudský korunný princ sa taktiež rozhodol bojovať proti korupcii, čo viedlo k zatknutiu 208 osôb vrátane členov kráľovskej rodiny. Sú obvinení zo sprenevery 100 miliárd dolárov počas niekoľkých desaťročí.

Nedávno v časopise Wall Street Journal saudský minister obchodu a investícií Majid Al Qasabi napísal, že korupcia dlhodobo odrádzala zahraničných investorov, ale kráľovstvo sa otvára a “presúva sa do popredia rozvoja, v partnerstve a spolupráci s medzinárodným spoločenstvom národov, investorov a ľudí. ”

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)