Saský premiér Tillich odstúpi z čela vlády, ako aj krajinskej organizácie CDU

Drážďany 18. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Sebastian Kahnert)

Predseda krajinskej vlády v nemeckej spolkovej krajine Sasko, Stanislaw Tillich dnes v Drážďanoch avizoval demisiu s tým, že v decembri odovzdá svoju funkciu “do mladších rúk”.
Na snímke guvernér Saska Stanislaw Tillich

Informáciu priniesli Stredonemecký rozhlas (MDR) a tlačová agentúra DPA. Politik lužickosrbskej národnosti sa súčasne už nebude uchádzať o zvolenie za predsedu krajinskej organizácie Kresťanskodemokratickej únie (CDU) v Sasku.
Nástupcom Tillicha (58), ktorý stojí na čele saskej krajinskej vlády od mája 2008, by sa podľa mediálnych informácií mal stať tak vo funkcii krajinského premiéra, ako aj predsedu krajinskej organizácie CDU Michael Kretschmer (42).
Tillichova prekvapujúca demisia súvisí podľa znalcov pomerov s neuspokojivým výsledkom saských kresťanských demokratov v septembrových parlamentných voľbách.
Už niekoľko dní sa v Sasku špekuluje o väčšej rekonštrukcii tamojšieho vládneho kabinetu. Najsilnejšou politickou stranou vo voľbách do Spolkového snemu (Bundestagu) z 24. septembra sa na území Saska stala Alternatíva pre Nemecko (AfD).

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.