SaS: Žiadame samostatné vyšetrovanie únosu vietnamského manažéra Trinh Xuan Thanha

Bratislava 19. júla 2018 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Priznanie obžalovaného Longa N. H., že sa zúčastnil na únose vietnamského manažéra Trinh Xuan Thanha, zreálňuje verziu jeho transportu do Vietnamu cez slovenské územie. Uvádza to strana Sloboda a Solidarita. 

Na snímke Ľubomír Galko (SaS)

Liberáli pripomínajú, že za stále nevyjasnených okolností ministerstvo vnútra pod vedením Roberta Kaliňáka poskytlo vietnamskej delegácii vládne lietadlo, ktoré ju v júli minulého roka prepravilo do Moskvy.
„Žiadame preto generálnu prokuratúru, aby začala samostatné vyšetrovanie tohto prípadu na slovenskom území, lebo je možné, že na palube vládneho špeciálu sa nachádzal unesený Trinh Xuan Thanh, a to s vedomím zástupcov Slovenskej republiky vrátane vtedajšieho ministra Kaliňáka,“ povedal podpredseda SaS Ľubomír Galko a doplnil: „Podozrenie je umocnené aj tým, že z bratislavského letiska boli zničené kamerové záznamy napriek tomu, že slovenská strana už musela vedieť o vyšetrovaní únosu nemeckými orgánmi.“
SaS pripomína, že vietnamská vláda nebola doteraz schopná poskytnúť vyčerpávajúce informácie, akou inou cestou, ak nie aj s pomocou slovenského špeciálu, sa podnikateľ dostal do Vietnamu z Európy.
„Očakávame, že účinnú pomoc slovenským vyšetrovateľom poskytne aj Slovenská informačná služba a Úrad na ochranu ústavných činiteľov, pretože je vylúčené, že pobyt delegácie z komunistického Vietnamu na Slovensku prebiehal mimo ich záujmu,“ dodal Ľubomír Galko.
Redakciu informoval Róbert Buček, Komunikačné oddelenie SaS.
 
Príspevok SaS: Žiadame samostatné vyšetrovanie únosu vietnamského manažéra Trinh Xuan Thanha zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)