Bratislava 11. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nerozumie postupu polície a Generálnej prokuratúry SR v prípade Dobroslava Trnku. Ako je možné, že Dobroslav Trnka stále pracuje na prokuratúre, nečelí trestnému stíhaniu ani disciplinárnemu konaniu?

Na snímke Dobroslav Trnka

“Generálny prokurátor Jaromír Čižnár minulý týždeň tvrdil, že mu Trnka v minulosti pustil nahrávku, ktorá zrejme pochádzala zo spisu Gorila. Pritom je známe, že to bol práve Trnka, ktorý ako generálny prokurátor vyvíjal aktivity proti vyšetrovaniu tohto prípadu. Tlaky z vyšších miest na marenie vyšetrovania a s tým spojené šikanovanie nakoniec viedli k odchodu vyšetrovateľa Mareka Gajdoša z polície,“ uviedol podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.
V tejto súvislosti liberáli upozorňujú na skutočnosť, že existencia nahrávky Gorila sa potvrdila len pred niekoľkými týždňami po tom, čo bola vykonaná domová prehliadka u zatknutého Mariana Kočnera. Teraz sa navyše verejnosť dozvedela, priamo z úst generálneho prokurátora, že Trnka, ktorý mal ku Kočnerovi nadštandardne blízko, mal disponovať minimálne časťou záznamu.
Strana SaS preto žiada orgány činné v trestnom konaní, aby pri Dobroslavovi Trnkovi nerobili výnimku a postupovali voči nemu ako voči ktorémukoľvek občanovi, podozrivému zo závažnej trestnej činnosti.
„Je neprípustné, aby polícia a prokuratúra udelila Trnkovi status nedotknuteľnosti. Ide o človeka, ktorý sa dostal do područia Kočnera, napomáhal kryť jeho podvody a dokonca mal zatajovať dôležité dôkazy pre trestné konanie v kauze Gorila,“ uzavrel Ľ. Galko.
 
Príspevok SaS: Žiadame políciu a prokuratúru, aby konali voči Trnkovi zobrazený najskôr Hlavné správy.