SaS vopred nepovie, koho bude voliť za šéfa RTVS

Bratislava 14. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Poslanecký klub SaS bude o novom generálnom riaditeľovi Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) hlasovať podľa svojho vedomia a svedomia. Vopred nepovie, koho bude voliť.
Strana to oznámila po tom, čo si dnes klub vypočul kandidátov na tento post. Prvé kolo voľby sa uskutoční v parlamente vo štvrtok 15. júna.
Na snímke zľava kanidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba, predseda strany SaS Richard Sulík, kandidátka na predsedníčku Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Renáta Kaščáková, kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Martin Klus.

“Dozvedeli sme sa zaujímavé informácie o kandidátoch na generálneho riaditeľa, ako aj o ich projektoch a predstavách riadenia a smerovania tejto verejnoprávnej inštitúcie. Sme radi, že využili svoju príležitosť a prišli na klub najsilnejšej opozičnej strany prezentovať svoje predstavy,” uviedla podpredsedníčka SaS Jana Kiššová.
Dodala, že SaS záleží na tom, akým spôsobom sú použité koncesionárske poplatky daňových poplatníkov. Od novozvoleného riaditeľa bude očakávať okrem všeobecných požiadaviek na kvalitu a objektivitu spravodajstva najmä efektívne hospodárenie RTVS.
“So zdôvodnením opodstatnenosti nákladov, zamestnanosti, ako aj platieb za služby objednávané z externého prostredia,” doplnila Kiššová.
O post generálneho riaditeľa RTVS sa uchádza osem kandidátov. Peter Abrahám, Richard Dírer, Fedor Flašík, Václav Mika, Jaroslav Rezník, Michal Ruttkay, Zuzana Ťapáková a Stanislav Velitzky. Ak v prvom kole nezíska žiaden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu hlasov, najlepší dvaja postúpia do druhého kola. To sa uskutoční 22. júna.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)