Bratislava 29. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)
 
Strana Sloboda a Solidarita víta, že súčasťou riešenia migračnej krízy má byť podľa aktuálnej dohody lídrov EÚ zriaďovanie utečeneckých táborov mimo územia členských štátov Únie, kde prebehne azylový proces. Informovala o tom hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Na snímke zľava podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Ľubomír Galko, podpredsedkyňa SaS Jana Kiššová, predseda SaS Richard Sulík, predsedkyňa poslaneckého klubu Natália Blahová a generálny manažér Michal Foltin

“Únia a jej členské štáty majú vzhľadom na úzke ekonomické väzby na krajiny na severe Afriky dostatočný vplyv na to, aby zriaďovanie táborov v spolupráci s OSN na svojom území akceptovali,” myslí si predseda SaS Richard Sulík. Upozorňuje tiež, že riešenie nesmie ostať len na papieri a EÚ musí účinne bojovať proti ilegálnej migrácii.
“Účinná ochrana schengenskej hranice, zriadenie utečeneckých táborov mimo územia EÚ a reforma azylového procesu, ktorá zabráni zneužívaniu práva na azyl, je sumár reálnych nástrojov na riešenie migračnej krízy,” doplnil poslanec Národnej rady (NR) SR a Martin Klus.
K dohode o migrácii dospeli lídri v piatok ráno na summite v Bruseli. Na základe dohody tiež budú môcť jednotlivé členské štáty Únie na dobrovoľnej báze zriaďovať na svojom území centrá pre prijímanie migrantov.
 
Príspevok SaS víta dohodu lídrov EÚ o migrácii, riešenie však nesmie ostať len na papieri zobrazený najskôr Hlavné správy.