Bratislava 14. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) predpokladá, že policajný vyšetrovateľ a dozorový prokurátor dali nahrávky Gorily, ktoré získali pri prehliadke domu Mariana Kočnera, posúdiť expertom, aby sa jednoznačne identifikovali osoby, ktorých hlasy sú na nahrávke zaznamenané. Redakciu informoval Róbert Buček, vedúci Komunikačného oddelenia a hovorca SaS

Na snímke zľava podpredsedníčka strany Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová, predseda SaS Richard Sulík a podpredseda SaS Ľubomír Galko

„Žiadame orgány činné v trestnom konaní, aby o výsledku tejto zvukovej expertízy informovali verejnosť. Kauza Gorila je záznam rozsiahlych machinácií pri riadení štátu vrátane privatizácie so silnými korupčnými momentmi,“ uviedli predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.
Podľa poslanca NR SR za SaS a tímlídra strany pre štíhly štát Jozefa Rajtára je vo verejnom záujme, aby sa občania dozvedeli napríklad aj to, či hlasy na nahrávke patria Jaroslavovi Haščákovi z Penty a predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi. „Očakávame, že Robert Fico bude s orgánmi činnými v trestnom konaní spolupracovať a ako ústavný činiteľ nebude klásť prekážky tomu, aby výsledok expertízy nezostal utajený,“ povedal Jozef Rajtár.
„Máme reálnu obavu, že to celé skončí obdobne ako s jeho telefonátom s členom talianskej mafie. Dokument, ktorým Fico dokladá svoje tvrdenie, že sa takýto rozhovor neuskutočnil, totiž nikdy verejnosti neukázal. Tým sa však len zvyšuje podozrenie, že predseda Smeru-SD Fico je zapletený do rozsiahlej trestnej činnosti,“ uzavrel poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.
„Veríme, že orgány činné v trestnom konaní budú postupovať spravodlivo a so všetkou rozhodnosťou,“ uzavrel Jozef Rajtár.
 
Príspevok SaS: Verejnosť má právo vedieť, či je Fico s Haščákom na nahrávke Gorily zobrazený najskôr Hlavné správy.