Bratislava 25. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian )
 
Policajný prezident zvolený podľa pravidiel, ktoré pripravila ministerka vnútra Denisa Saková, bude podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) čeliť podozreniu, že sa dostal do funkcie iba preto, aby kryl zločiny Smeru-SD a SNS.

Na snímke Richard Sulík, Ľubomír Galko a Jana Kiššová

Preto by si mal každý kandidát dobre uvedomiť, do akej obskúrnej voľby vstupuje a akú reputáciu získa. Tieto pravidlá sú totiž nastavené tak, aby sa do čela Policajného zboru nedostali ľudia s dobrou povesťou a najmä ochotou nekompromisne stáť na strane zákona, tvrdia liberáli v tlačovom vyhlásení.
„Sme proti podmienke, aby kandidát na policajného prezidenta musel byť aktívnym policajtom, pretože tým budú odsunutí nabok všetci čestní policajti, ktorí z Policajného zboru odišli pre jeho spolitizovanie, alebo boli z neho rovno vypudení nadriadenými, lebo nechceli páchať špinavosti,“ uviedol podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko a pokračoval: „Sme proti tomu, aby sa takto mocensky a účelovo vybratý policajný prezident zabetónoval vo funkcii na sedem rokov a stal sa prakticky neodvolateľným. Návrh ministerky Sakovej, aby policajného prezidenta na návrh ministra vnútra mohol odvolať parlamentný brannobezpečnostný výbor trojpätinovou väčšinou jeho členov, jasne ukazuje, že táto skorumpovaná politická garnitúra, ktorá organizuje a kryje masívne rozkrádanie verejných zdrojov na Slovensku, chce mať na čele Policajného zboru aspoň sedem rokov svojho človeka.“
Podľa SaS je „perfídnou nehoráznosťou hra Slovenskej národnej strany, ktorá požaduje, aby bol policajný prezident zvolený na neurčito a odvolať ho mohol len parlament, a to ústavnou väčšinou. To je požiadavka, aby polícia bola pod kontrolou Smeru-SD a SNS takpovediac naveky.“
„Vyzývame občanov, aby všetkými zákonnými prostriedkami dávali najavo nespokojnosť s týmito návrhmi, pretože len odďaľujú to, čo Slovensko najviac potrebuje – vládu zákona, rovnosť pred ním a Policajný zbor, ktorý naozaj pomáha a chráni,“ tvrdí predseda SaS Richard Sulík.
Návrhy Smeru-SD a SNS jasne dokazujú, že tieto strany sa premenili na kriminálne štruktúry a majú strach z trestu. „Vyzývame preto aj stranu Most-Híd, aby sa od nich dištancovala a neodišla do dejín tejto krajiny ako politický subjekt, ktorý zneužil dôveru Maďarov na Slovensku i Slovákov a do poslednej chvíle chránil záujmy tých, ktorí bohatnú na korupcii a rozkrádaní verejného majetku,“ dodali liberáli.
 
Príspevok SaS: V Smere sa boja spravodlivosti, v SNS ešte viac zobrazený najskôr Hlavné správy.