SaS: Súd dal Marianovi Kočnerovi možnosť ovplyvňovať svedkov

Bratislava 24. júna 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR- Jakub Kotian)
 
Boj proti korupcii dostal riadny kopanec. V súvislosti s prepustením podnikateľa Mariana K. a exriaditeľa TV Markíza Pavla R. na slobodu to vyhlásil poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jozef Rajtár

Na snímke podnikateľ Marián Kočner

“U nás je úspechom, aj keď zločinci utečú do Belize a aspoň nepokračujú v trestnej činnosti na Slovensku,” povedal Rajtár.
Podľa strany SaS je neprijateľné, aby bol prepustený človek, ktorý sa v nedávnej dobe opakovane vyhrážal novinárom. “Rozhodnutie prepustiť Mariana K. len potvrdzujú pochybnosti spoločnosti o fungovaní justície,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik.
Podnikateľ Marian K., ako aj bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister Pavol R. budú stíhaní na slobode. Obidvaja sú obvinení v prípade falšovania zmeniek voči televízii. Rozhodol o tom v sobotu (23.6.) večer sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica.
“Sudca ŠTS skonštatoval existenciu dôvodného podozrenia spáchania trestnej činnosti oboma obvinenými, ale nezistil žiadne konkrétne skutočnosti odôvodňujúce útekovú, kolúznu, ako aj preventívnu väzbu u oboch obvinených,” potvrdila pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.
Ani jeden z obvinených sa k sobotnému rozhodnutiu súdu nevyjadril. Sťažnosť voči nemu podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).
Obvinenia boli voči podnikateľovi Marianovi K. a bývalému riaditeľovi TV Markíza a exministrovi hospodárstva Pavlovi R. vznesené v prípade falšovania televíznych zmeniek v hodnote 70 miliónov eur.
 
Príspevok SaS: Súd dal Marianovi Kočnerovi možnosť ovplyvňovať svedkov zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)