Bratislava 17. marca 2017 (HSP/Foto.TASR-Jakub Kotian)

Pozícia ministra práce Jána Richtera v kauze Čistý deň je morálne neudržateľná. Ak nezruší tomuto esocializačnému centru akreditáciu ani po medializovanej výpovedi psychologičky na Ústredí práce Kataríny Hatrákovej, ktorá hovorí o atmosfére strachu a porušovaní povinností zo strany vedenia Čistého dňa, stane sa druhým Robertom Kaliňákom vlády Roberta Fica. Teda vládnym politikom, ktorý koná v hlbokom rozpore s verejným záujmom. Uvádzajú predstavitelia strany Sloboda a Solidarita.

Na snímke zľava podpredsedníčka SaS Jana Kiššová, predseda SaS Richard Sulík a podpredseda SaS Ľubomír Galko

„Je nemysliteľné, aby minister ignoroval varovné slová odborníkov, rezignáciu členov akreditačnej komisie, fakty i závažné indície o sexuálnom zneužívaní a týraní detí a zmohol sa len na konštatovanie, že je zo situácie znechutený. Je na mieste otázka, aké záujmy v pozadí bránia ministrovi Richterovi, ktorý je známy svojim priamym vystupovaním, aby konal,“ reagujú liberáli.

Podľa nich na Slovensku neexistuje resocializačné centrum s takou zlou povesťou a zároveň sa tešiace toľkej nezaslúženej ochrane zo strany vlády ako Čistý deň. „Vyslovovanie nedôvery ministrovi, na ktoré sme pripravení, je však krajná a najmä symbolická záležitosť. Nevyrieši sa tým to hlavné, aby deti boli presunuté do bezpečného a ich psychickému vývoju vhodného prostredia. Preto znova vyzývame ministra Jána Richtera, aby netlačil situáciu do krajnosti a odňal Čistému dňu akreditáciu, alebo aby okamžite odstúpil a prenechal rezort nominantovi, ktorý bude spĺňať morálne a odborné kritériá na zastávanie tohto postu,“ uzatvárajú zástupcovia SaS.

Redakciu informovala Katarína Svrčeková, vedúca Komunikačného oddelenia a hovorkyňa SaS.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.