Bratislava 1. decembra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Andreea Alexandru)
 
Podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) je mimo akýchkoľvek noriem slušnosti a štátnej kultúry, aby nominanti SNS na ministerstve obrany podpísali zmluvy na nákup stíhačiek F-16 a premiér následne vyhlásil, že to urobili poza chrbát vlády a zmluvy sú teda neplatné

Ilustračné foto

„Peter Pellegrini môže teraz reagovať jediným možným spôsobom, ak nechce stratiť tvár a rešpekt predsedu vlády Slovenskej republiky. Mal by okamžite odvolať z funkcie ministra obrany Petra Gajdoša,“ uviedol podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.
SaS predsedovi vlády zároveň vrelo odporúča, aby odňal rezort obrany Slovenskej národnej strane, ktorá je pre reputáciu našej krajiny katastrofou. „SNS primitívne poškodzuje Slovensko a jeho občanov morálne, ekonomicky i politicky. Je to strana, ktorá blokuje strategické bezpečnostné dokumenty, presadzuje na Slovensku ruské záujmy a vytláča nás z EÚ aj NATO,“ poznamenal Ľ. Galko.
Liberáli sa pýtajú premiéra Pellegriniho, dokedy bude podvodník Andrej Danko so svojimi ôsmimi percentami voličských preferencií držať v hrsti nielen Smer-SD, ale aj celú republiku.
Redakciu informoval Róbert Buček, hovorca SaS
 
Príspevok SaS: SNS primitívne poškodzuje Slovensko zobrazený najskôr Hlavné správy.