Bratislava 17. júla 2018 (HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)
 
Ministerka vnútra Denisa Saková si robí z verejnosti posmech, keď tvrdí, že Robert Fico, Robert Kaliňák a bývalý policajný prezident Tibor Gašpar vzali politickú zodpovednosť za vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Vychádza zrejme z toho, že obyvatelia Slovenska trpia stratou pamäti. Tvrdí strana Sloboda a Solidarita.

Na snímke podpredseda strany SaS Ľubomír Galko

„Každý, kto má pamäť, si pamätá, že títo traja činovníci sa držali svojich funkcií ako kliešte. Nebyť masívnych občianskych protestov, nič by s nimi nepohlo. Vydávať ich neschopnosť sebareflexie a absenciu zmyslu pre politickú kultúru za cnosť je od ministerky Sakovej nesmierne cynické. V tejto vlastnosti v ničom nezaostáva za svojím predchodcom Kaliňákom,“ uviedol podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.
Od političky Smeru-SD s takouto charakterovou výbavou nemožno podľa SaS brať vážne ani avizované zmeny v Policajnom zbore, ktoré majú byť vraj reakciou na rastúcu nedôveru verejnosti k polícii. Tie sa napokon mali uskutočniť už dávno a celé vedenie NAKA malo odísť s Tiborom Gašparom.
„Nestalo sa tak, čo je jasný signál, že naplánované zmeny budú len kozmetické, aby sa podstata policajnej práce nezmenila a naďalej na Slovensku mohli existovať privilegovaní ľudia a skupiny, na ktoré polícia nemá dosah,“ doplnil Ľubomír Galko.
Redakciu informoval Róbert Buček, Komunikačné oddelenie SaS.
 
Príspevok SaS: Saková vo svojom cynizme nezaostáva za Kaliňákom, keď tvrdí, že vzali politickú zodpovednosť za vraždu Kuciaka zobrazený najskôr Hlavné správy.