Bratislava 29. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) víta otvorenie otázky povinného striedania času a návrh Európskej komisie na vrátenie tohto rozhodnutia do rúk členským štátom považuje za pozitívny krok zo strany Komisie, ktorá týmto rozhodnutím vypočula hlas verejnosti

Na snímke predseda SaS Richard Sulík

Liberáli avšak upozorňujú, že rozhodnutie o tom, ktorý čas si ponecháme, nepatrí do právomocí Európskej únie. Po odhlasovaní príslušnej smernice na európskej úrovni sa iba zruší striedanie času, ale rozhodnutie o celoročnom časovom pásme ostáva v rukách Slovenskej republiky. Tá by mala, samozrejme, sledovať postoj okolitých krajín V4, Rakúska či Nemecka, ale aj vypočuť pripomienky občanov.
Návrh Komisie teraz poputuje na pripomienkovanie a schválenie Európskemu parlamentu a Rade, pričom celý proces schvaľovania môže trvať niekoľko mesiacov. Predseda strany SaS Richard Sulík sa stal v Európskom parlamente tieňovým spravodajcom tohto návrhu vo vedľajšom výbore a bude tak súčasťou rokovaní o harmonograme a detailoch zrušenia striedania času.
„Čo sa týka Slovenskej republiky v prieskumoch väčšinou vyhráva letný čas, takisto aj v celoeurópskom prieskume sa za zachovanie letného času vyslovilo 56 % respondentov. Preferujeme teda celoročné zachovanie letného času, ale bude záležať aj od zvoleného časového pásma okolitých krajín,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.
 
Príspevok SaS: Preferujeme celoročné zachovanie letného času zobrazený najskôr Hlavné správy.