Bratislava 23. januára 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Peter Pellegrini je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) najslabším porevolučným premiérom. Dokazuje to aj jeho vyhlásenie, že osobitný odvod pre vybrané obchodné reťazce by sa mohol zrušiť, informuje Róbert Buček, vedúci Komunikačného oddelenia a hovorca SaS

Na snímke zľava Jana Kiššová, predseda SaS Richard Sulík a Ľubomír Galko

Znie to celkom neuveriteľne, že s takýmto názorom prichádza len krátko po tom, čo vládna koalícia tento škodlivý nezmysel schválila, a to napriek zdrvujúcej a zaslúženej kritike. Taktiež nesmieme zabúdať, že sa na podporu tohto zákona neozval na Slovensku žiaden rešpektovaný odborník, uvádzajú liberáli.
Strana SaS pripomína, že premiér P. Pellegrini je vo vleku oligarchie, ktorá si doslova osedlala Smer-SD, SNS a Most-Híd a bezohľadne koná v rozpore s verejným záujmom.
„Teraz, keď je zákon platný, predseda vlády uznáva, že je zlý. No na to, aby ho koalícia zrušila, by musel ísť do krajnosti a presvedčiť poslancov strany Smer-SD, aby hlasovali spolu s opozíciou, pretože SNS zrušenie osobitného odvodu nepodporí,“ tvrdí predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová.
Liberáli preto vyzývajú premiéra, aby konečne zdvihol hlavu a bojoval za správnu vec.
Pellegrini považuje vyhlásenie SaS za absurdné. Ako tvrdí, nijakým spôsobom sa nevyjadril, že je za zrušenie Národnou radou SR nedávno schváleného odvodu pre obchodné reťazce.
“Na utorkovom (22. 1.) stretnutí so Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou hovoril o osobitnom odvode pre regulované odvetvia. Tieto dva odvody spolu nijako nesúvisia a premiér Pellegrini považuje za zarážajúce, že si Richard Sulík a predstavitelia SaS ani len poriadne neprečítajú, k čomu sa predseda vlády vyjadroval, predtým, ako dajú médiám nejaké vyhlásenie,” informoval tlačový odbor Úradu vlády SR.
Podľa predsedu vlády je to dôkaz predstaviteľov SaS o ich “povrchnosti s nekompetentnosti”.
 
Príspevok SaS Pellegrinimu k zrušeniu odvodu reťazcov: Bojujte za správnu vec. Premiér: Ste povrchní a nekompetentní zobrazený najskôr Hlavné správy.