SaS očakáva, že poslanci strany Most-Híd a Smer-SD podporia v druhom kole voľby generálneho riaditeľa RTVS Miku

Bratislava 16. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

SaS očakáva, že minister Maďarič bude intervenovať v prospech Miku
Strana Sloboda a Solidarita očakáva, že poslanci strany Most-Híd, ako aj niektorí poslanci strany Smer-SD podporia v druhom kole voľby generálneho riaditeľa RTVS Václava Miku. Rovnako očakáva, že minister kultúry Marek Maďarič bude medzi poslancami Smeru-SD intervenovať v prospech Václava Miku.
Na snímke Jana Kiššová

“Predseda Smeru-SD Robert Fico, rovnako aj predseda SNS jasne artikulovali to, čo očakávajú od nového generálneho riaditeľa RTVS – viac pozitívnych správ o vláde a jej činnosti, čo znamená menej kritických názorov a polemiky. Takúto normalizáciu verejnoprávneho vysielania má zabezpečiť Jaroslav Rezník,” uviedla podpredsedníčka SaS Jana Kiššová.
Podľa liberálov je každý demokratický politik povinný takúto sabotáž verejnoprávneho priestoru rázne odmietnuť. “Apelujeme na poslanecké kluby Most-Híd a Smer-SD, aby si dobre rozmysleli, do koho rúk a k akému myšlienkovému svetu RTVS odovzdajú,” uzatvára SaS.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)