Bratislava 6. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR-Martin Bumann)

Strana Sloboda a Solidarita považuje predčasné voľby za absolútne krajnú možnosť vyústenia vnútropolitických konfliktov v štáte. Medializované informácie, že Smer-SD považuje predčasné voľby v roku 2017 za jedno z reálnych riešení výrazného prepadu svojich voličských preferencií, nás však neprekvapujú.  

Na snímke podpredseda strany Sloboda a Solidarity (SaS) Ľubomír Galko Na snímke podpredseda strany Sloboda a Solidarity (SaS) Ľubomír Galko

„Udržovanie strany Smer-SD pri živote je to posledné, čo Slovensko potrebuje z hľadiska podpory ekonomiky i demokracie. Preto v prípade rozpadu dnešnej vládnej koalície sa budeme do poslednej chvíle snažiť vytvoriť vládu bez Smeru-SD a zabezpečiť politickú stabilitu do riadneho termínu parlamentných volieb,“ uvádza podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Som presvedčený, že za ten čas sa dá urobiť výrazný pokrok v očiste verejného života. „Od korupcie a arogancie mocných, vo zvýšení bezpečnosti a právnych istôt občanov, ako aj potrebné zmeny v školstve a zdravotníctve, ktoré dnes pre tradičnú neschopnosť Smeru konať vo verejnom záujme, ale v záujme svojich klientov, majú malú šancu na úspech,“ hovorí Galko.

Zároveň dúfam, že obdobný pohľad na vládnu krízu majú aj zvyšné koaličné strany. „Verím, že rovnako ako my ani oni nemajú žiadny záujem napomáhať strane Smer v úniku z vládnej zodpovednosti a jeho snahe zachrániť sa cez predčasné voľby,“ uzatvára Galko.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.