Bratislava 25. februára 2019 (HSP/Foto:SITA-Jakub Julény)
 
Členovia strany Sloboda a Solidarita (SaS) majú dostatočne veľkú predstavivosť i otvorenú myseľ, aby si dokázali vo funkcii prezidenta predstaviť ženu. Ani jedno z našich stanovísk nehovorí niečo iné, píše strana SaS vo svojom vyhlásení

Na snímke kandidát na prezidenta Robert Mistrík

Prezidenta Slovenskej republiky však nebudú voliť len členovia SaS, ale celé Slovensko. A tu si dovolíme na základe existujúcich sociokultúrnych faktorov i našich osobných skúseností s voličmi odhadnúť, že väčšie šance na zvolenie má kandidát, ktorý sa hlási ku kresťanstvu a má zamietavý postoj k adopciám detí homosexuálnymi pármi. Preto favorizujeme Roberta Mistríka pred Zuzanou Čaputovou, lebo jeho názory sa kryjú s názormi väčšiny občanov na Slovensku. To nie je výmysel SaS, ale štatistický fakt.
A v politike je rozumné rešpektovať realitu zvlášť v takých vážnych chvíľach, keď sa rozhoduje, či bude prezidentom skutočný demokrat alebo nominant zmafianizovanej strany Smer-SD, ktorý si na poslednú chvíľu odskočil k prezidentským voľbám z Bruselu.
Slovensko patrí k najreligióznejším krajinám EÚ a väčšina ľudí tu žije v malých mestečkách a na vidieku. Z toho sa dá odvodiť príklon k tradičným hodnotám, preto nie je možné vylúčiť ani to, že na rozhodovaní ľudí v prezidentských voľbách sa v nejakej miere podieľa aj rodový faktor. Ale postoje a hodnoty kandidáta sú bez akýchkoľvek pochybností relevantné.
Richard Sulík, predseda SaS, Ľubomír Galko, podpredseda SaS, Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS
 
Príspevok SaS: Mistríkove názory sú blízke väčšine občanov na Slovensku, veď on sa hlási ku kresťanstvu! zobrazený najskôr Hlavné správy.