Bratislava 11. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Opozičnej strane Sloboda a Solidarita (SaS) sa nepáči, že minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák sa vrátil do vlády, ktorá údajne útočí na médiá a mimovládne organizácie a podkopáva trhové princípy slovenskej ekonomiky či odkláňa sa od demokratických noriem správy vecí verejných

Na snímke vľavo predseda politickej strany Sloboda a solidarita (SaS) Richard Sulík a podpredseda strany Ľubomír Galko

„Vrátil sa do vlády, ktorá má chaos v zahranično-politickej orientácii Slovenska a ktorá dokonca nie je jednotná ani v nazeraní na takzvaný migračný pakt, pre ktorý podal demisiu. Miroslav Lajčák stiahnutím svojej demisie stratil rešpekt nielen pred verejnosťou, ale najmä v rámci vládnej koalície. Faktickým ministrom zahraničných vecí sa tak stáva predseda SNS a podvodník s titulom JUDr. Andrej Danko. Ten istý Danko, ktorý je vďačnou figúrkou v ruskej štátnej propagande,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.
Podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko zároveň pripomenul, že vládna koalícia pred dvoma týždňami odmietla rokovať v parlamente o návrhu Obrannej stratégie SR a návrhu Bezpečnostnej stratégie SR so zdôvodnením, že tieto vládou schválené dokumenty predložili opoziční poslanci a nie vláda. „Ako je známe, proti stratégiám sa postavila SNS, lebo označujú Rusko za hrozbu. Žiadame ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, aby v mene vlády predložil oba vládou schválené dokumenty na nasledujúcu schôdzu parlamentu. Poslanci strany SaS sú pripravení ich podporiť,“ uzavrel Galko.
Redakciu informoval Róbert Buček, vedúci Komunikačného oddelenia a hovorca SaS.
 
Príspevok SaS: Lajčák stratil rešpekt, faktickým ministrom zahraničia je panáčik ruskej propagandy Danko zobrazený najskôr Hlavné správy.