Bratislava 12. januára 2019 (HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)
 
Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik si nezaslúži ani povestný chlp z kauzy Gorila, pretože jeho postupy a rozhodnutia vyvolávajú podozrenie, že kryje páchateľov. Z tohto uhla posudzuje strana Sloboda a Solidarita (SaS) jeho sťažnosť na vyšetrovací policajný tím za to, že od neho nedostal originál takzvanej Kočnerovej nahrávky Gorily, ale iba jej kópiu

Na snímke Ľubomír Galko

Chceme špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika ubezpečiť, že v digitálnom svete sú kópie navlas rovnaké ako originály. Navyše, aj záznam na USB kľúči, ktorý sa našiel v trezore Mariana Kočnera, bude s vysokou pravdepodobnosťou tiež len kópia originálu. Je však možné, že špeciálny prokurátor Kováčik nedôveruje polícii a pripúšťa, že nejaké časti z Kočnerovej nahrávky nemuseli skopírovať pre jeho potreby,“ tvrdí podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko.
Lenže, žiaľ, podľa Ľ. Galka existuje aj druhá možnosť. „Tá vyplýva z predchádzajúcich postojov prokurátora Kováčika, že by mohol nahrávku na Kočnerovom USB kľúči zničiť. Napríklad omylom, lebo stlačí klávesnicu delete a následne svoj omyl v predstieranej panike potvrdí stlačením klávesnice enter,“ povedal podpredseda SaS Ľ. Galko.
„Máme hlbokú nedôveru voči špeciálnemu prokurátorovi Kováčikovi a jeho úmyslu konať vo verejnom záujme v mene spravodlivosti, obzvlášť v situácii, keď sú dotknuté záujmy finančnej skupiny Penta, ktorá požaduje zničiť dôkazy o Gorile,“ poznamenal poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik a na záver dodal: „Dušan Kováčik by mal odísť z funkcie a nechať Gorilu svojmu nástupcovi. Opätovne ho preto vyzývame na odchod.“
Redakciu informoval Róbert Buček, vedúci Komunikačného oddelenia a hovorca SaS.
 
Príspevok SaS Kováčikovi odkazuje, že kópie nahrávok sú navlas rovnaké s originálom. V strane si myslia, že Kováčik by originál zničil, keby ho mal zobrazený najskôr Hlavné správy.