Bratislava 5. decembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Vládna koalícia odmietla návrh strany Sloboda a Solidarita, ktorým liberáli chceli zrušiť milosť exprezidenta Michala Kováča pre väzobne stíhaného Mariana Kočnera

Na snímke Jozef Rajtár

Za návrh ústavného zákona hlasovalo 61 poslancov, prevažne z opozičných radov. Z koalície ho podporili Jaroslav Paška z SNS a Eduard Adamčík z Mosta-Híd, za hlasoval napríklad aj nezávislý poslanec Marek Maďarič.
„Marian Kočner síce stratil podporu na prokuratúre a polícii, ale politickú podporou vo vládnej koalícii má stále pevnú a nemennú. Je zjavné, že koalícia strán Smer-SD, SNS a Most-Híd sa stále obáva obsahu Kočnerovho trezoru a podľa toho hlasujú,“ reagoval poslanec NR SR a tímlíder SaS pre štíhly štát Jozef Rajtár, ktorý podal na Kočnera viacero trestných oznámení.
„Cieľom nášho návrhu bolo odčiniť krivdy z kontroverzných 90. rokov, napraviť škody, ktoré sa stali, objasniť a vyšetriť minulosť,“ dodal poslanec Rajtár.
Redakciu informoval Róbert Buček, hovorca SaS.
 
Príspevok SaS: Kočner stratil podporu na prokuratúre a polícii, ale naďalej má podporu v koalícii zobrazený najskôr Hlavné správy.