Bratislava 23. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Podnikateľ Marián Kočner je v jeden deň zapísaný do obchodného registra s dvomi odlišnými adresami trvalého pobytu: s Chrasťovou 29, Bratislava a s Chrasťovou 22, Bratislava. Poslanci NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jozef Rajtár a Ľubomír Galko upozornili, že obchodný register umožňuje používať dve rôzne totožnosti zároveň

Na snímke podnikateľ Marián Kočner

„Podľa zákona o občianskych preukazoch sú úkony urobené neplatným dokladom neplatné. Minimálne jedna časť prevodov bytov je tak neplatná, ak nie všetky,“ uviedol J. Rajtár a upozornil: „Marián Kočner sa tak teoreticky môže vyvliecť z podstatnej časti svojich podvodných schém – tvrdiac, že sú neplatné, a teda nespáchal podvod.“
Podľa poslancov za stranu SaS doklady boli akceptované verejnými úradmi, katastrom (patrí pod ministerstvo vnútra) a obchodným registrom (patrí pod ministerstvo spravodlivosti). „Chceme požiadať príslušných ministrov, Roberta Kaliňáka a Luciu Žitňanskú, aby vysvetlili postup týchto úradov a tiež to, ako je možné, že akceptovali neplatné údaje,“ poznamenal Jozef Rajtár.
 
Podpora investigatívnym novinárom 
Podpredseda SaS Ľubomír Galko na margo Kočnera uviedol:  „Osobitne by som chcel vyjadriť podporu novinárovi Jánovi Kuciakovi z portálu aktuality.sk. Kočner si tu robí z ľudí dobrý deň a otravuje spoločnosť svojimi fantazmagóriami. Bolo by to ešte znesiteľné, keby neexistovali nevyvrátiteľné dôkazy, že sa tu bavíme o prvotriednom podvodníkovi, ktorý sa nabaľuje na daniach, ktoré občania poctivo platia,“ uzavrel Ľ. Galko.
Redakciu informovala  Katarína Svrčeková, vedúca Komunikačného oddelenia a hovorkyňa politickej strany Sloboda a Solidarita.
 
Príspevok SaS: Kočner používa dve rôzne adresy trvalého bydliska, kompetentní by mali konať zobrazený najskôr Hlavné správy.