Bratislava 25. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Napriek proklamáciám o boji s korupciou, ktoré sa opakovane objavujú v programových vyhláseniach vlád Roberta Fica (Smer-SD), je verejnosť v reálnom živote konfrontovaná s jej nárastom. Vo vyhlásení to dnes uviedli lídri opozičnej SaS s tým, že verejnosť čelí aj nárastu korupčného správania a najmä neochote orgánov činných v trestnom konaní postihovať korupciu bez ohľadu na politické postavenie a styky jej aktérov. Zároveň sú presvedčení, že kľúč v tomto boji majú v rukách občania.

Na snímke zľava predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia SaS Jozef Mihál, Janna Kiššová a Ľubomír GalkoNa snímke zľava predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia SaS Jozef Mihál, Janna Kiššová a Ľubomír Galko

“Do kriminálnych aktivít sú priamo či nepriamo zaangažovaní tí, ktorí by ju mali postihovať – členovia vlády, vládni poslanci, vysokí dôstojníci Policajného zboru, prokurátori. Benevolencia voči korupčnému správaniu, ktorá doslova vyžaruje zo štátnych inštitúcií a jej predstaviteľov, je jednoznačne hlavnou príčinou aktuálneho poklesu Slovenska v rebríčku, ktorý pravidelne zostavuje Transparency International,” uviedli Richard Sulík, Ľubomír Galko, Jana Kiššová a Jozef Mihál z SaS.

Podľa ich slov strana Smer-SD ako dominantná politická sila je zodpovedná za tento stav a zároveň aj prekážkou jeho riešenia. “Apelujeme na občanov, predovšetkým na voličov Smeru-SD, aby si svoju nespokojnosť so stavom spravodlivosti v krajine a s nárastom korupčných praktík dávali do priamej súvislosti s politikou premiéra Roberta Fica a ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Kľúč v boji proti korupcii majú v rukách občania, lebo štátna moc pochádza od nich,” uzatvára vedenie SaS.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.