Bratislava 24. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)
 
Bratislavská dopravná polícia, zrejme inšpirovaná príkladom hlasovania o farbe náteru Starého mosta, dnes chce, aby občania hlasovaním vybrali novú skratku EČV vozidla pre Bratislavu. Keďže aj skratka BL sa už vyčerpala, občania majú na výber zo štyroch možností – BD, BE, BI a BT. Podľa strany Sloboda a Solidarita „takéto hlasovanie, žiaľ, odráža neschopnosť vládnej koalície od základu zmeniť systém prideľovania EČV, aby občanom prinášal väčší komfort.“

Na snímke Miroslav Ivan (SaS)

„Oveľa účinnejšie by bolo, ak by EČV bola prenosná a po predaji alebo zošrotovaní auta by si mohol majiteľ pôvodnú EČV prihlásiť k novému vozidlu. A po druhé, zrušila by sa okresná príslušnosť a EČV by sa prideľovali na celoslovenskom základe bez ohľadu na to, v ktorom okrese majiteľ auta býva,“ povedal poslanec NR SR za SaS Radoslav Pavelka.
Podľa SaS by sa tým odstránila napríklad identifikácia bydliska majiteľa auta podľa EČV a s ňou spojený vandalizmus, keď niektorí občania ventilujú svoju agresivitu na poškodzovaní áut z „cudzieho“ okresu, a to najmä pri športových zápasoch.
„Je smutným paradoxom, že pred niekoľkými mesiacmi sme predložili do Národnej rady SR návrh novely zákona, ktorý tieto nové a pre občanov výhodnejšie pravidlá zavádzal. Vládna koalícia ich odmietla a miesto komfortu ponúka polícia celonárodné hlasovanie o skratke Bratislavy, pričom iné okresy majú tých svojich EČV plné sklady. Keby to nebolo tragické, bolo by to smiešne,“ doplnil poslanec NR SR a tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan.
Redakciu informovala Katarína Svrčeková, vedúca Komunikačného oddelenia a hovorkyňa SaS.

 
Príspevok SaS: Hlasovanie o skratke Bratislavy je smiešne zobrazený najskôr Hlavné správy.