Bratislava 20. októbra 2017 (HSP/Foto: TASR- Pavol Ďurčo)

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je za liberalizáciu STK a EK a zníženie pokút za oneskorené absolvovanie technickej a emisnej kontroly
Ilustračné foto

“Sme za to, aby licenciu na vykonávanie technických a emisných kontrol malo čo najviac subjektov, čím sa zvýši dostupnosť tejto služby pre občanov,” uviedol poslanec NR SR a tímlíder strany pre dopravu Miroslav Ivan a pokračoval: “Zároveň sme proti tomu, aby za drobné priestupky v tejto oblasti občanom hrozili drakonické tresty, zvlášť tým menej majetným.”
Preto poslanci SaS podporujú návrh príslušnej novely zákona, ktorý minister dopravy Árpád Érsek predložil parlamentu. “Prekvapuje nás, že poslanci Smeru-SD a SNS sa snažia snahu ministra svojej vlády zastaviť. Výsledkom konfliktu v koalícii je odloženie hlasovania o zákone na december, čo však vzhľadom na povahu sporu môže byť aj na neurčito. Naťahovanie času chápeme ako priestor pre lobistov, aby poslancov za Most-Híd presvedčili o škodlivosti návrhu, ktorý predložil ich minister,” poznamenala podpredsedníčka SaS Jana Kiššová.
Podľa SaS je príznačné, že občania sú zase na poslednom mieste. Približne 140-tisíc motoristov čaká na pokutu za oneskorenie STK a EK v nehoráznej výške 330 eur. “Pre mnohých je to brutálny zásah štátu do ich skromných domácich rozpočtov. Títo motoristi sú dnes rukojemníkmi koalície,” povedal M. Ivan a na záver dodal: “Pripomíname, že po probléme mohlo byť už dávno, keby parlament vo februári podporil návrh SaS, ktorý drakonické sankcie posielal do minulosti.”
Redakciu informovalo Komunikačné oddelenie SaS.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.