SaS chce vyhlásiť Žitný ostrov za chránenú vodohospodársku oblasť

Bratislava 17. mája 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR- Henrich Mišovič)
 
Žitný ostrov by mal byť chránenou vodohospodárskou oblasťou. Myslia si to poslanci Národnej rady SR zo SaS Anna Zemanová, Radoslav Pavelka a Jana Cigániková, ktorí navrhujú zákon na vyhlásenie Žitného ostrova za chránenú vodohospodársku oblasť. Právnu normu predstavili v závere šiesteho rokovacieho dňa 31. schôdze NR SR

Ilustračné foto

“Návrh zákona primárne reaguje na problémy ochrany kvality podzemnej vody najväčšej zásobárne pitnej vody, Žitného ostrova,” uvádzajú poslanci. Pripomínajú, že Žitný ostrov predstavuje nádrž statických podzemných vôd s akumuláciou vyše 15.109 kubických metrov pomerne kvalitnej vody.
“Žitný ostrov svojím potenciálom je schopný zásobiť vodou prakticky celé Slovensko,” zdôrazňujú s tým, že si vyžaduje maximálnu ochranu. SaS upozorňuje na zistenia toxických pesticídov vo verejnom vodovode na Žitnom ostrove.
Liberáli priznávajú, že právna norma by mala negatívny vplyv na rozpočet verejnej správy, ale pozitívny na životné prostredie.
V piatok (18.5.) ráno čaká na poslancov tajné rokovanie. Na programe sú totiž správy o činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) a Vojenského spravodajstva (VS) za minulý rok. Táto debata je tradične pre verejnosť a novinárov každý rok neprístupná.
 
Príspevok SaS chce vyhlásiť Žitný ostrov za chránenú vodohospodársku oblasť zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)