Bratislava 19. februára 2019 (HSP/Foto:TASR -Michal Svítok)
 
Ak sa do novej voľby ústavných sudcov prihlásia len koaliční kandidáti, ako ich nazýva Andrej Danko, tak podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) nebude žiadna šanca, aby na slovenskú ústavnosť dozerali nezávislí odborníci s čistým štítom

Na snímke poslanec Alojz Baránik (SaS)

„Opäť apelujeme na odborne zdatných a morálne bezúhonných právnikov v Slovenskej republike vrátane tých, ktorí neuspeli v prvej voľbe, aby sa znova uchádzali o funkcie ústavných sudcov,“ vyzval poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.
Liberáli zároveň pripomínajú, že vládna koalícia dnes nedrží pohromade tak pevne ako na začiatku volebného obdobia, keďže sa stupňuje súperenie medzi Robertom Ficom a Petrom Pellegrinim. „Prezidentský kandidát Mosta-Híd Béla Bugár navyše kľučkuje medzi mlynskými kameňmi, aby si udržal akú-takú reputáciu pred svojimi maďarskými voličmi. Súbežne s tým opozícia preukázala schopnosť dohodnúť sa na kandidátoch,“ uviedol poslanec za SaS Ondrej Dostál.
Toto všetko sú podľa SaS okolnosti, ktoré vo výsledku môžu znamenať, že ochrana základných práv a slobôd sa nedostane len do rúk nominantov politických strán, ktoré po základných právach a slobodách systematicky šliapu. „Budeme radi, ak náš apel padne na úrodnú pôdu. Slovensko dnes potrebuje ľudí, ktorí nerezignovali,“ uzavreli liberáli.
 
 
Príspevok SaS: Apelujeme na odborne zdatných a morálne bezúhonných právnikov zobrazený najskôr Hlavné správy.