Bratislava 24. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Vláda Petra Pellegriniho preceňuje význam jej akčných plánov rozvoja na zamestnanosť v ekonomicky zaostalých regiónoch. Tvrdí to strana Sloboda a Solidarita (SaS)

Na snímke Jana Kiššová

“Nezamestnanosť klesá na celom Slovensku, a to vďaka nevídanej celosvetovej konjunktúre, ktorá už trvá roky. Táto konjunktúra preniká doslova do všetkých európskych regiónov, ktoré bývajú na okraji ekonomického vývoja,” povedala podpredsedníčka strany SaS Jana Kiššová, podľa ktorej si treba preto spomenúť na časy ekonomickej stagnácie či poklesu ekonomickej aktivity.
“Vtedy akčné plány vlád Smeru-SD boli akurát drahými a neefektívnymi pokusmi vyriešiť štrukturálne problémy slovenskej ekonomiky, ktorá trpela (a stále trpí) zlým podnikateľským prostredím, premrštenou byrokraciou, korupciou, vysokým odvodovým zaťažením a nízkymi súkromnými investíciami,” tvrdí predsedníčka hospodárskeho výboru Jana Kiššová a dopĺňa: “Je smiešne velebiť akčné plány v čase robustného hospodárskeho rastu, ktoré sú navyše z veľkej časti napájané eurofondmi.”
Hlavným problémom slovenskej ekonomiky dnes podľa liberálov nie je nezamestnanosť, ale jej schopnosť udržať vysokú mieru zamestnanosti – aj v zlých časoch, ktoré prídu.
“Nevidíme žiadne účinné akčné plány na radikálnu zmenu vzdelávania, na radikálne zlepšenie podnikateľského prostredia a na nastolenie spravodlivosti, s čím súvisí vymožiteľnosť práva. Vidíme len lacnú agitáciu vlády na jej výjazdových zasadnutiach, ktorá zlyháva v zásadných oblastiach, rozhodujúcich pre dlhodobú prosperitu občanov na Slovensku. Vidíme absolútne nezmyselné návrhy, akým je napríklad odvod obchodných reťazcov. Dá sa povedať, že vláda svoju neschopnosť robiť rozumné veci skrýva za celosvetový hospodársky rozmach,” doplnila podpredsedníčka NR SR za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.
 
Príspevok SaS: Akčné plány sú v čase celosvetovej konjunktúry trápna vládna agitka zobrazený najskôr Hlavné správy.