SaS a OĽaNO-NOVA by mohli ísť do volieb do VÚC aj s KDH

Bratislava 21. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Parlamentné opozičné strany SaS a OĽaNO-NOVA by mohli v budúcoročných voľbách do vyšších územných celkov spolupracovať aj s mimoparlamentným KDH. OĽaNO-NOVA dnes o prípadnom spoločnom postupe rokovalo s KDH.

Na snímke zľava predseda SaS Richard Sulík a líder OĽaNO-NOVA Igor MatovičNa snímke zľava predseda SaS Richard Sulík a líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič

“Hnutie OĽaNO bude na spoločných rokovaniach s SaS, s ktorou sa už na spoločnom postupe dohodlo, presadzovať pripojenie aj tretieho partnera KDH,” povedal líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič. S KDH sa zhodli, že ľudia chcú vo všetkých voľbách vidieť spoluprácu demokratických politických síl.

SaS a OĽaNO-NOVA oznámili spoločný postup už v júli s tým, že v krajoch budú tvoriť “akési jadro koalície”. Pre každý kraj sa môžu dohadovať s ďalšími potenciálnymi stranami.

Spomínajú sa už aj mená kandidátov na predsedov krajov. V Bratislavskom kraji by mal kandidovať Juraj Droba, v Banskobystrickom Martin Klus, v Trenčianskom Renáta Kaščáková (všetci traja SaS). V Trnavskom kraji sa hovorí o Jozefovi Viskupičovi, v Košickom údajne zvažuje kandidatúru Oto Žarnay a v Žilinskom sa hovorilo o Jánovi Maroszovi (všetci traja OĽaNO-NOVA).

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.