Bratislava 4. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik chápe až veľmi dobre, čo od neho chce súčasná štátna moc. A to absolútnu lojalitu a zastrašovanie všetkých prokurátorov, ktorí majú ešte zdvihnutú hlavu a dokážu verejnosti povedať, v akom marazme žijeme. Uviedla to opozičná SaS v reakcii na Kováčikovu žiadosť disciplinárne potrestať prokurátora Vasiľa Špirka.

Na snímke zľava Veronika Remišová (OĽaNO), Igor Matovič (OĽaNO), Richard Sulík (SaS) a Ľubomír Galko (SaS)

“Dušan Kováčik kombináciou svojej činnosti a nečinnosti už nedokáže verejnosť presvedčiť, že nestojí na strane organizovaného zločinu, ktorým je prerastená celá štátna mocenská štruktúra,” uviedol podpredseda SaS Ľubomír Galko. Podľa poslanca Jozefa Rajtára (SaS) mal Kováčik už dávno skončiť. “Zjavne však nedokáže odísť z funkcie sám, a niet ani tej sily na Generálnej prokuratúre SR, ktorá by ho z funkcie dostala. Preto ho bude musieť k odchodu prinútiť stále viac rozhorčená verejnosť,” odkázal.
Podľa šéfa OĽaNO Igora Matoviča Kováčik zrejme nepochopil udalosti posledných týždňov na Slovensku. “Brutálne popravený Ján Kuciak neúnavne písal o systéme, ktorý robí všetko pre ochranu páchateľov a trestá odvážnych ľudí, ktorí na ich skutky upozornia. Preto by som výrazne radšej privítal správu, že špeciálny prokurátor Kováčik nariadil vykonať domové prehliadky u bývalých ministrov Počiatka a Kaliňáka ako správu o tom, že miesto pochvaly odvážneho prokurátora Vasiľa Špirka, ho ide opäť len kriminalizovať,” vyhlásil líder Obyčajných s tým, že vrana vrane oči nevykole a zrejme ani z Kováčika nebude prokurátor, ktorý bude ohlasovateľov korupcie chrániť.
 
Príspevok SaS a OĽaNO: Kováčik až veľmi dobre chápe, čo od neho chce súčasná moc zobrazený najskôr Hlavné správy.