San Francisco: Obnova farnosti v zmysle tradície Cirkvi

San Francisco 31. augusta 2017 (HSP/kath.net/CNS/jg/Foto:TASR-Henrich Mišovič)

Fara „Hviezda morská“ v San Franciscu prežila v ostatných troch rokoch zreteľný rozmach. Farár Joseph Illo stavia pri tejto obnove na tradičné prvky katolíckeho praktizovania viery.
Ilustračné foto

„Chceme založiť obnovu našej farnosti na Eucharistii. Úloha evanjelizácie sa začína darom najsvätejšej Eucharistie,“ hovorí farár Illo. Na jar arcibiskup Cordileone posvätil kaplnku adorácie. Farnosť sa okrem iného usiluje o dôstojnú liturgiu a kladie veľký dôraz na vhodnú cirkevnú hudbu.
„Sväté omše sa slávia v angličtine a latinčine. Okrem riadnych svätých omší sa denne slávi aj omša v mimoriadnom obrade – v nedeľu dve. Pred každou omšou je možnosť spovede. To prividelo mnoho ľudí do mojej farnosti,“ hovorí farár Illo.
Farské spoločenstvo začalo v ostatných rokoch mnoho projektov pre farníkov. „Projekt Gabriel“ podporuje tehotné ženy, majú projekt pre bezdomovcov, sériu prednášok a filmových predstavení a skupiny pre čínskych a filipínskych farníkov.
V ostatných troch rokoch vzrástol počet ľudí na svätých omšiach o desať percent. Traja muži z farnosti vstúpili do seminára Arcibiskupstva San Francisco, jeden do noviciátu dominikánov.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.