Hongkong 28. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Ahn Young-joon)

Juhokórejský koncern Samsung Electronics, najväčší výrobca pamäťových čipov na svete, investuje 7 miliárd USD (5,93 miliardy eur) do čínskeho závodu na výrobu polovodičov, aby uspokojil rastúci dopyt po pamäťových čipoch NAND pre smartfóny a iné zariadenia.
Na snímke logo spoločnosti Samsung v Soule

Samsung v rámci avizovanej investície v priebehu troch rokov rozšíri závod v meste Si-an, uvádza sa v dnešnom vyhlásení koncernu.
Dopyt po pamäťových čipoch pomohol juhokórejskej spoločnosti dosiahnuť v uplynulom štvrťroku rekordné výnosy aj vyššiu ziskovosť, ako mal jej americký konkurent Apple. Samsung zverejnil túto správu len pár dní po tom, ako súd v Soule odsúdil podpredsedu správnej rady a dediča koncernu I Če-jonga na päť rokov väzenia za korupciu.
Pamäťové čipy NAND sa používajú v širokej škále produktov, od inteligentných telefónov cez pamäťové karty až po tzv. USB flash disky. Samsung mal v 1. kvartáli 2017 približne 41-% podiel na trhu s NAND, čo je viac ako dvojnásobok oproti 18-% podielu spoločnosti Toshiba Corp, ktorá vyvinula túto technológiu.
Juhokórejský koncern je tiež najväčším výrobcom dynamickej pamäte s priamym prístupom DRAM s približne 44-% podielom na trhu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.