Kábul 15. augusta (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rahmat Gul)
 
Na 48 stúpol počet mŕtvych po stredajšom samovražednom bombovom útoku na vzdelávacie stredisko nachádzajúce sa v šiitskej štvrti v západnej časti afganskej metropoly Kábul. Zranenia utrpelo najmenej 67 ďalších ľudí, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na afganské ministerstvo zdravotníctva.

Ilustračné foto

Úrady predtým uvádzali najmenej 25 mŕtvych a 35 zranených. K výbuchu došlo približne o 16.10 h miestneho času. V tom čase malo byť v učebni okolo 100 študentov, uviedla televízia TOLOnews.
K útoku sa bezprostredne nikto neprihlásil. Povstalecké hnutie Taliban akúkoľvek súvislosť s výbuchom odmietlo, uviedla agentúra AP. Podľa predstaviteľa miestnej šiitskej komunity sa terčom útoku stali účastníci vzdelávacieho kurzu, ktorí sa pripravovali na skúšky na vysoké školy.
V Afganistane v posledných rokoch narastá počet útokov na menšinových šiitov, ktorých sunnitskí militanti považujú za odpadlíkov od viery. K predchádzajúcim podobným útokom sa prihlásili extrémisti z takzvaného Islamského štátu (IS) alebo z Talibanu.
 
Príspevok Samovražedný útok v centre Kábulu si vyžiadal 48 mŕtvych zobrazený najskôr Hlavné správy.