Bratislava 13. marca 2018 (HSP/Foto:TASR – Martin Baumann)

Republiková rada maďarskej strany Most-Híd rozhodla, že sú za predčasné voľby a to dokonca až tak vehementne, že ak ostatné strany vládnej koalície nebudú súhlasiť, tak odchádzajú z vlády.

Na snímke ministerka spravodlivosti SR Lucia Žitňanská

Je to pre Most-Híd samovražedné rozhodnutie. Strana Most-Híd je závislá na maďarských voličoch. Tí sú zas odchovaní na maďarských médiách, slovenské sledujú máločo. A maďarské médiá sú plné boja proti Sorosovi, ktorý je tam vnímaný ako prvok ohrozujúci samotnú podstatu maďarského štátu. Orbán proti nemu vedie otvorenú vojnu, ktorá je v Maďarsku vnímaná ako boj o záchranu slobody a samotnej existencie národa a má väčšinovú podporu občanov.
Tento boj sa momentálne preniesol aj na Slovensko a po Ficových vyjadreniach sa zoficiálnil. Most-Híd sa však pridal presne na opačnú stranu, ako sú naladení jeho maďarskí voliči, na stranu slniečkarsko- sorosovských síl.
Do volieb budú volebné preferencie slovenských maďarov formovať maďarské televízie a médiá. Nie slovenské. Tak je to ostatne vždy. Bugár bol aj doteraz považovaný za odpadlíka a Orbánovým favoritom je Strana maďarskej komunity, ktorá bude po týchto udalostiach stáť na protisorosovskej strane a maďarské médiá tak budú pracovať pre ňu viac ako doposiaľ, lebo téma sa stala v oboch krajinách rovnakou.
Paradoxom je, že maďarskú stranu do tejto pre ňu, zdá sa, katastrofálnej situácie vmanévrovalo jej nemaďarské krídlo Žitňanská, Šebej, Kresák, Švejna a spol.
Strana, ktorá vždy pôsobila hlavne na národnostnom princípe, sa tak teraz bude musieť vyrovnať s komplikovaným problémom. Ako vysvetliť svojim voličom, ktorí prežitie svojho národa majú spojené s antisorosovským bojom, že majú voliť stranu, ktorá na Slovensku povalila vládu a otvorila tak týmto silám bránu k moci.
Ľuboš Macko

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.