Budapešť 17. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/ANSA-Alessandro Di Meo)

Predseda talianskej pravicovo-populistickej strany Liga Severu Matteo Salvini zvolal na sobotu do Milána stretnutie strán európskej krajnej pravice. V piatok o tom informovalo internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság (HVG), podľa ktorého ale maďarský premiér Viktor Orbán do Milána nepocestuje

Na snímke Matteo Salvini

Salvini pred zahraničnými novinármi spresnil, že na námestí pred milánskym dómom sa zídu lídri 15 radikálnych pravicových strán, vrátane slovenského hnutia Sme rodina. Predseda Ligy Severu by chcel dosiahnuť zomknutie týchto síl v rámci svojej pravicovej Aliancie pre ľudí a národy.

Salvini pozval aj Orbána, ten sa však predtým avizoval, že nepríde. “Som rád, že vôbec žijem,” cituje HVG Orbánove slová.

Maďarský premiér 2. mája v Budapešti po schôdzke so Salvinim povedal, že s predsedom Ligy Severu bude viditeľne a otvorene spolupracovať, a dodal, že národným záujmom jeho krajiny je, aby Salvini, ktorý odmieta prisťahovalectvo, bol úspešným.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj