Salvini: Taliansko neprijme humanitárnu loď, ktorá zachránila 224 migrantov

Brusel 21. júna (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)
 
Taliansky minister vnútra a vicepremiér Matteo Salvini vo štvrtok vyhlásil, že humanitárnej lodi Lifeline plaviacej sa pod vlajkou Holandska nedovolí zakotviť v talianskych prístavoch. Zákaz sa týka lode nemeckej mimovládnej organizácie Mission Lifeline, ktorá v líbyjských vodách tento týždeň zachránila 224 migrantov, informuje agentúra AP.

Na snímke Matteo Salvini

Salvini uviedol, že loď Lifeline zachránila migrantov po tom, ako nepočúvla pokyny talianskej a líbyjskej pobrežnej stráže.
Šéf talianskeho rezortu vnútra dodal, že v súvislosti s aktivitami posádky lode kontaktoval holandského veľvyslanca.
“Tieto lode nie sú pomocníkmi, ale podporujú obchodovanie s ľuďmi. Lifeline komplikuje prácu líbyjskej pobrežnej stráži a používa zúfalých migrantov ako tovar. Tieto pseudomimovládky nikdy nebudú mať prístup do talianskych prístavov,” uviedol Salvini na Facebooku.
Prevádzkovateľ lode Lifeline podľa AP uviedol, že v medzinárodných vodách uskutočnila záchrannú operáciu a požiadala o bezpečný prístav. Posádka lode však nedostala odpoveď, z toho dôvodu sa “plavila na sever”.
Holandsko vo štvrtok zdôraznilo, že nie je pravda, že loď Lifeline a ďalšie plavidlo neziskovej organizácie zachraňujúcej na mori migrantov Seefuchs sa plavia pod holandskou vlajkou, informuje talianska agentúra ANSA.
Talianska vláda nedávno nepovolila zakotviť vo svojich prístavoch plavidlu Aqurius prevádzkovanému francúzsko-nemecko-talianskou humanitárnou organizáciou SOS Mediterranée a organizáciou Lekári bez hraníc.
Po tom, čo tak urobila aj Malta, loď Aquarius s vyše 600 utečencami sa musela podujať na dlhú a nebezpečnú cestu do španielskeho prístavu Valencia.
 
Príspevok Salvini: Taliansko neprijme humanitárnu loď, ktorá zachránila 224 migrantov zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)