Rím 15. augusta 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Ettore Ferrari/ANSA via AP)
 
Taliansky minister vnútra a podpredseda vlády Matteo Salvini nariadil v online štátnych formulároch znova sa vrátiť k zvyčajným termínom “matka” a “otec” namiesto nedávno zavedeným “rodič 1” a “rodič 2”, proti ktorým sa ozývali mnohí rodičia a ktoré podľa všetkého mali pripraviť cestu k zoficiálneniu gender ideológie v krajine

Na snímke taliansky minister vnútra Matteo Salvini

Podľa talianskeho denníka Il Giornale Salvini k tomuto kroku dodal, že “keď na webovej stránke ministerstva vnútra sa na formulároch elektronickej identifikačnej karty objavili termíny ‘rodič 1’ a ‘rodič 2’, hneď pristúpil k zmene a dal obnoviť doterajšie definície ‘matka’ a ‘otec’”. A dodal k tomu: “Je to síce malá vec, malý signál, ale je isté, že na ministerstve vnútra urobím všetko, čo sa dá, ak to je v každom prípade povolené ústavou.”
Okrem toho uviedol, že nové ministerstvo rodiny vedené konzervatívnym Lorenzom Fontanom musí mať zdroje potrebné na splnenie sľubov kampane podporujúcej rodiny.
“Cieľ, ktorý som si zaviedol až do konca vlády, je predstaviť koncepciu rodinných hodnôt, aby odmenila plodnosť rodičov a týmto ich podiel na budúcnosti,” vyhlásil Salvini s tým, že ak je cieľom znížiť dane, “každé takéto euro ponechané rodinám znamená viac eur pre deti”.
Agentúra Reuters pripomína, že v Taliansku sú náhradné materstvá nelegálne a páry rovnakého pohlavia nemôžu adoptovať deti. Niektoré súdy a vedenia miest však udelili partnerovi štatút matky alebo otca, ktorý mal deti z predchádzajúceho vzťahu, aj keď právo nie je zakotvené v talianskej ústave.
Salvini uviedol, že vláda nebude nikdy uvažovať o náhradných tehotenstvách “alebo podobných hrôzach”.
Za svoje postoje sa mu dostáva od mimovládok a mainstreamu veľkej kritiky, ale nedávne prieskumy agentúry Ipsos však potvrdili, že Salviniho popularita medzi katolíkmi, ktorí sa zúčastňujú na sv. omšiach aspoň raz týždenne, sa zdvojnásobila, pričom v júli dosiahla takmer 32% v porovnaní s marcovými približne 16%.
 
 
 
Príspevok Salvini: Dosť bolo “rodiča 1” a “rodiča 2”! Vraciam späť matku a otca zobrazený najskôr Hlavné správy.