Bratislava 22. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

Kornel Saláta musí pod skalpel 
Slovenský reprezentačný obranca Kornel Saláta musí pod skalpel a futbalistom jeho Slovana Bratislava bude chýbať až polroka. Informoval o tom v utorok oficiálny web rekordného slovenského majstra.
Na snímke Kornel Saláta

Až doteraz sa 32-ročnému zadákovi zranenia vyhýbali, jediný vážnejší problém mal na v roku 2013, keď podstúpil menšiu operáciu kolena. Teraz ale 40-násobný reprezentant SR, účastník MS 2010 v JAR aj EURO 2016 vo Francúzsku, doplatil na navonok nevinný súboj s Pavlom Šafrankom v domácom zápase s Dunajskou Stredou. Po odkope lopty nešťastne dostúpil a s bolesťami odkríval z trávnika. Následné vyšetrenia potvrdili tie najhoršie obavy.
“V desiatej minúte zápasu s DAC som šiel so Šafrankom do normálneho súboja. Odkopol som loptu a trochu sme sa zrazili. Keď som potom urobil krok, tak mi v kolene ruplo. Vyšetrenia ukázali roztrhnutý predný krížny väz v ľavom kolene a menšie poškodenie na vonkajšom menisku,” povedal Saláta pre skslovan.com a dodal: “Budú ma operovať 14. septembra v Dunajskej Strede u doktora Malinovského. Do konca tohto týždňa mám nariadený pokoj. Potom budem cvičiť, bicyklovať, plávať a snažiť sa trochu napumpovať svaly pred operačným zákrokom. Dobu liečby lekári odhadli na približne šesť mesiacov. Bude záležať na tom, ako dopadne operácia a ako môj organizmus zvládne regeneráciu.”
“Prvý raz som sa vážnejšie zranil. Taký je futbal, život ide ďalej. Polroka vynechám, ale potom sa vrátim späť silnejší a ešte viac motivovaný,” uzavrel “železný muž Slovana”, ktorý v sezóne 2016/2017 odohral z jeho všetkých hráčov najviac zápasov (presne 41).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.