Bratislava 20. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)
 
Výsledky kontroly v súvislosti s anonymným trestným oznámením na organizátorov pochodov Za slušné Slovensko by mohli byť hotové do konca týždňa. Po utorkovom rokovaní vlády to avizovala ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD)

Na snímke ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD)

“Výsledky analýzy by mali byť ku koncu týždňa, počkáme si s pánom prezidentom na tie výsledky a budeme, myslím si, že dosť v rýchlom čase konať, ak nastali tie pochybenia, ktoré pán prezident naznačoval,” povedala Saková. Vopred žiadne závery robiť nechce.
Prezident Policajného zboru (PZ) Milan Lučanský v nedeľu (18.11.) oznámil, že si dal pripraviť precíznejšiu analýzu v súvislosti s anonymným trestným oznámením. Po jej preštudovaní zistil, že boli nezrovnalosti medzi informáciami, ktoré dostal od vedenia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), a skutočnosťou. V súčasnosti jej šéfuje Peter Hraško.
“Nesedeli časové údaje, nadriadený správne nevyhodnotil situáciu po prijatí oznámenia a iné pochybenia. Nariadil som preto kontrolu. Po jej záveroch prijmem opatrenia,” zhrnul Lučanský.
Národná kriminálna agentúra (NAKA) Prezídia PZ preverovala anonymné podanie z možnej korupčnej trestnej činnosti v prípade organizátorov protestov, ktoré dostala 10. septembra. V podaní sa spomína, že organizovali štátny prevrat. V rámci preverovania vypočuli niekoľko organizátorov, ďalšie minulotýždňové výsluchy boli zrušené.
 
Príspevok Saková si pri trestnom oznámení na organizátorov protestov počká na kontrolu zobrazený najskôr Hlavné správy.